KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13693433

nr 1369 3433

Edward Smith

(f. 1923), USA

Akvarell, Komposition. Signerad, daterad -58. Bladets mått: 51x65 cm

Kondition: löst blad , mindrekantreva

Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 december 2020
kl 19:27:49

20/12 10:10:42 1      Vinnande bud

Edward Smith

Läs mer om Edward Smith